| Description | This is the full 437 image processed stack, 4:1 magnification, f2.8 on the Mitakon. This is kind of the target image, with detail from front to back. If you look closely at the far edge of the gall you can see the blur where the leaf beyond the gall is not resolved. This is a leaf that has been sat around a couple of years, in my samples tray, and I decided to shoot the galls for this essay. |
| Artist | Rob Daykin |
| License | This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License |
| Date Time Created | 2022:08:16 13:21:27 |
| Make | OLYMPUS CORPORATION |
| Model | E-M1MarkII |
| Lens Info | 25-85mm f/2.8-32 |
| Lens Model | Mitakon Creator 85mm f/2.8 1-5X Super Macro |
| Focal Length | 85.0 mm |
| F Number | 2.8 |
| Aperture | 2.8 |
| ISO | 200 |
| Shutter Speed | 1/10 |