| Description | This is a 97 image substack of the full bracket. It is intended to show the fall off of the depth of field sharply, and how that looks a little artificial. I have deliberately not cleared up the dust spots from the stack, which can just about be seen on the left hand side, and are left for contrast with the image where I have added in a narrower aperture end image to soften the transition. |
| Artist | Rob Daykin |
| License | This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License |
| Date Time Created | 2022:08:16 13:22:21 |
| Make | OLYMPUS CORPORATION |
| Model | E-M1MarkII |
| Lens Info | 25-85mm f/2.8-32 |
| Lens Model | Mitakon Creator 85mm f/2.8 1-5X Super Macro |
| Focal Length | 85.0 mm |
| F Number | 2.8 |
| Aperture | 2.8 |
| ISO | 200 |
| Shutter Speed | 1/10 |