| Description | Full stack, well ish, taken using the bellows draw technique instead of moving the whole bellows. Compiled manually I ended up with fewer images, and a shorter depth of field, due to the magnification shift as you move the rear standard. This has reduced magnification by roughly 3% compared to the alternative method. |
| Artist | Rob Daykin |
| License | This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License |
| Date Time Created | 2022:08:17 10:25:34 |
| Make | OLYMPUS CORPORATION |
| Model | E-M1MarkIII |
| Lens Info | 50mm f/1.4-16 |
| Lens Model | Bellows Nikkor 50mm f1.4 Reversed |
| Focal Length | 50.0 mm |
| F Number | 5.6 |
| Aperture | 5.6 |
| ISO | 200 |
| Shutter Speed | 1/8 |