| Description | I am assuming this is tea, or possibly a host for eggs. I was sat shooting nursery web spiders on nettles, however when I turned round this was climbing into the camera bag. A little persuasion with a bit of grass diverted that, and I was able to shoot quite a few stacks as he, or she, clambered around in the long grass. |
| Artist | Rob Daykin |
| License | This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License |
| Date Time Created | 2021:04:09 15:16:46 |
| Make | OLYMPUS CORPORATION |
| Model | E-M1MarkIII |
| Lens Info | 60mm f/2.8 |
| Lens Model | OLYMPUS M.60mm F2.8 Macro |
| Focal Length | 60.0 mm |
| F Number | 6.3 |
| Aperture | 6.3 |
| ISO | 200 |
| Shutter Speed | 1/125 |