| Description | These camp out on the outhouse wall, waiting presumably for the sun to warm them before going about whatever it is they do. Which means they are common, easy to shoot being slow to move, and often tolerant of a big lens in their immediate proximity. The antennae always fascinate me, huge sensitive feathers. |
| Artist | Rob Daykin |
| License | This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License |
| Date Time Created | 2021:04:12 16:58:42 |
| Make | OLYMPUS CORPORATION |
| Model | E-M1MarkIII |
| Lens Info | 60mm f/2.8 |
| Lens Model | OLYMPUS M.60mm F2.8 Macro |
| Focal Length | 60.0 mm |
| F Number | 11.0 |
| Aperture | 11.0 |
| ISO | 500 |
| Shutter Speed | 1/100 |